COVID19 Koronabirusari aurre egiteko neurriak

Informazio orokorra:

COVID19 koronabirusaren hedapena eteteko hainbat neurri hartu ditugu Euskaraldiko koordinazio taldean. Neurri hauek guk antolatutako hainbat egitasmotan eta gure barne lan dinamiketan eragina izango dute:

  • Euskaraldiaren ardurapeko ekitaldiak eta jendaurreko ekimen guztiak atzeratu dira, alarma egoera gainditu arte.
  • Mugikortasuna murriztu eta zaintzak lanarekin uztartzeko, etxetik lana egitea lehenetsi dugu, beraz, lankide guztiak etxetik arituko gara lanean.
  • Lantalde barruko, herri batzordeekiko eta bestelako erakunde eta eragileekiko harremana bermatzeko tresnak lantzen ari gara, aurrez-aurre egin ezin ditugunak bestelako komunikazio bideetatik bermatu ahal izateko.
  • Arduraz jokatu eta osasun erakundeen gomendioak jarraitzeko aholkuak zabaldu ditugu kide guztien artean:

Alarmak irauten duen bitartean lanean arituko gara, beraz, baina etxetik. Gurekin harremanetan jartzeko bideak posta elektronikoa eta telefono mugikorrak izango dira.

Herri moduan egoera berri eta ezezagunetara egokitzeko dugun gaitasuna erakusteko momentua da. Baldintza okerrenetan ere aurrera egiten jakin dugu eta oraingoan ere asmatuko dugu. Guztion ekarpen eta ideiak ongi etorriak izango dira.

Animo guztioi eta eutsi goiari!

Gurekin harremana hartzeko:

Informazio eta argibideetarako helbide elektronikoa: info@euskaraldia.eus

Entitateentzako zuzeneko helbide elektronikoa: entitateak@euskaraldia.eus

Lantaldeko helbide elektronikoak eta telefono zenbakiak:

Koordinazioa
  • Mikel Ozaita;  mikel@topagunea.eus;  637588785
  • Rita Aldabaldetreku;  rita@topagunea.eus;  688648352
  • Manuel Moreno;  manuel@topagunea.eus;  656794697
  • Jon Kobeaga;  jon@topagunea.eus;  688746992
Lurralde sustapena

 

  • Nafarroa:
    • Iñaki Sagardoi:  isagardoi@topaguna,eus;  674345749
    • Oskar Zapata:  oskar@topagunea.eus;  618615277
  • Araba: Goiatz Urkijo;  goiatz@topagunea.eus;  688746991
  • Bizkaia: Oskar Garcia de Bikuña;  oskarb@topagunea.eus;  688730235
  • Gipuzkoa: Sara Saizar;  sara@topagunea.eus;  688714547
Komunikazioa
  • Garbiñe Garagarza; ggaragarza@topagunea.eus; 688746804